Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2995
Bu günkü üyeler: 0
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 65
Nickname
Şifre

YİĞİT BUMİNHAN ŞEHİT BUMİNHAN

“Şehid Ülkücü öğretmen Buminhan Temizkan için”

Adini sordugumda "Buminhan!" demistin. O mütevazi ses tonunda Türk'ü, Çin esaretinden kurtaran Ílteris Han'in azameti de seziliyordu. "Hem Buminhan, hem tarihçi, ne kadar güzel" deyivermistim.Mehterin en güzel marsi çaldigi, üç hilallerle ay yildizin "safaklar gibi" dalgalandigi; tekbirlerin arsa vardigi bir Erciyes Zafer Kurultayi'nda tanismis, kucaklasmistik... Henüz talebeydin fakat, kendinden o kadar emin bir hâlin vardi ki, bir an evvel ögretmenlige baslamak; bosluga birakilan çocuklarimizin elinden tutarak onlari seref dolu bir tarih bahçesinde gezdirmek istiyordun.

Birakmadilar seni Buminhan!

Kara tahta basinda beyaz tebesirle konusacaktin, kalemle, kitapla konusacaktin... Tahammül edemediler. Dilini susturdular ama, sen öyle bir konustun ki, cigeri bes para etmez Ermeni usaklariyla eskiyanin avukatligini yapan soy özürlülerin disinda herkes seni anladi.
Bismilllah diyerek basladigin Peygamber mesleginde Büyük Ülkü'nü sevgili çocuklarimiza vermeye basladigin bir anda silahla geldiler üzerine... Korkaklara has bir sekilde geldiler üstelik.

Silahtan baska neleri vardi ki? Çürümüs beyinlerini magralara gömmüsler, yüreklerini kaya oyuklarina gizlemislerdi.
Genis ve sevgi dolu yüregine, isik yayan beynine katlanamadilar Buminhan! Seni dinleselerdi eminim yaptiklari hareketin yanlisligini anlarlar ve senin en iyi taleben olurlardi. Bir avuç Türk-Íslâm düsmaninin aldattigi özbeöz bizim kanimizdan, bizim dinimizden olan bu insanlar seninle beraber Milliyetçi-Büyük Türkiye'nin kurulmasi için çalisirlardi...

Hersey bir yana, neye yaniyorum biliyor musun Buminhan... Diyarbakir'da ögrenci oldugunu, çok iyi bir teskilat kurdugunuzu gençler için Türk-Íslâm Ülküsünü anlatan kitaplar götürecegini söyledigin zaman, "aman dikkatli ol kardesim" demistim de sen, kadere tam iman etmis tavrinla "Allah'in dedigi olur!" diye karsilik vermistin.Biliyorduk ki, Ülkücülügün lügatinde korkmak, geri çekilmek, haksizlik karsisinda susmak; ülküsünü gizlemek yoktu... Zafere ulasincaya kadar her türlü zorlukla mücadele etmek vardi.
Ne büyüktün Buminhan!

Belki on bes dakika kadar sohbet ettik. O günden beri o yigit, o efendi, o vakur hâlini unutmadim."Vaka-i âdiyeden" bir haber hâline getirilen katliamlari suan spikerlerin hissiz dudaklarindan dökülen kelimeler hâlâ kulaklarimda: "Tunceli'nin Mazgit ilçesi, Darikent beldesine baskin düzenleyen teröristler, alti ögretmeni katlettiler..."

Sevgili Buminhan, bes ögretmen arkadasinla beraber kancik bir baskinla sehit edildigini duyunca ürperdim ve agladim. Sehit olarak aramizdan ayrilisina degil, biliyor ve iman ediyoruz ki sen ölmedin, sehidler ölmez! TEMÍZKAN'inla Milliyetçi Türkiye'nin kurutulmak istenen Çinar'ina can verdin... Bizim gözlerimizden akan acizligimizdir...Yigidim, ülküdaslarin aziz nâsini Vatanin bagrina emanet edip, birkatigin ülkü sancagini omuzladilar. Emin ol, bu sancak asla yere düsmeyecek.

Sen sehidlerin sultani Hazret-i Hamza meclisinda Ruhi Kiliçkiranlar, Özmenler, Önkuzular, Sazaklar, Arif Yilmazlar, Hasatlilar, Darendeliogullari ile kucaklasirken, ülküdaslarin senin ruhunu sad etmek için daha büyük bir azim ve askal âleme nizam verme davasi ugrunda çalisiyorlar.

Gözün arkada kalmasin yigidim,
Kanin yerde kalmiyacak sehidim!
Dualar sana, minnetler sana, Fatihalar sana...

İçindekiler

Giriş
Ülkücü Olmak
Yanlışlıklar
İstenirse Olur
Dikkat Edelim
Ülkücü Olmayın
Ceviz Dikmek
Kutlu Yolun
Kongre Gülleri
Biz Büyürken
Türkiye Türklerindir
Sivrisinek ile Agah
Ne Olsun?
Ocak Çalışmiyor
Kıyamet Kopar
Allahım
İyi Niyetli Aptallar
Yiğit Buminhan
Ne Yapalım?
Hasat Yerde
Bir Dostla Konuşma
Ülkücü Olmanın
Elma Yanaklını
Ülkücü Çınarı
Görünen Gerçek


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.