Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2995
Bu günkü üyeler: 0
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 68
Nickname
Şifre

NE YAPALIM?

Arkasiz Çeri düsman bozamaz" demis atalarimiz. Belli ki zamaninda onlar da çetin mücadelelerde yanliz kalmanin sIkIntisini yasamislar. Bugünün ülkücüleri de arkasiz çeri durumundalar. Toplumun onlari yanliz birakmasi bir yana, birbirlerine bile yeterince destek olamiyorlar. Ülkücü Hareket 12 Eylül darbesiyle büyük bir darbe almis, teskilati dagitilmistir. Toparlanma safhasinda baska oyunlar gündeme getirildi. Hareketin "etkili" isimlerinden bazilari düzenin dümen suyuna sokuldu. Özel olarak yetistirilmis bazi isimler israrla mazisini inkar etti. Cezaevindekilere çengel atildi. "Gördünüz mü size sahip çikilmiyor!" fitnesi yesertildi. Sanki "Disardakilere" sahip çikiliyormus gibi. Halbuki ihtilal sonrasi, bütün ülkücüler için atesli bir imtihana sahne olmustur.Beyni C-5'lerde iskence gören, kalbi disarda "nemelazim"ciliga alistirilmaya çalisilan Ülkücü Hareket, eski gücüne kavusmaya baslamistir.Liderden,davadan ve teskilat tan uzaklastirilan gönüldaslarimiz hizla yuvalarina dönmektedir...

Bunlara ragmen bazi eksiklikleri telafi etmis degiliz. Herbirine ayri ayri hürmetle bagli oldugum ülküdaslarim bize darilmasin ama bize çok uzak olmasi gereken rehaveri içerisindeyiz. Herseyi baskasindan bekliyoruz. Yöneticilerimiz çiksin konussun,tartissin, yazsin diyoruz.Yeterince düsünmüyor, yazmiyor, okumuyor, arastirmiyoruz...

Disimizda gelisen olaylari kendi hareketimize ölçü olarak almaktan vazgeçemiyoruz. Baskalarinin belirledigi gündemi tartismak yerine kendi dünya görüsümüz parelelinde faaliyetlere hiz veremiyoruz."Hükümet için güven oyu verdiniz?" sorularina cevap vermekten baska bir isimiz yok mu bizim?!...

Biz niçin soru sormuyoruz.
"Arkadas siz niçin bölücülügünü sagir sultanlarin bile duydugu DEP'in kongresine katildiniz? Genel Baskaniniz niçin bupartiye basari telgrafi çekti.?" "Bosna paralarini bankada batiran Mercümek soyadli mutemediniz ile ilgili olarak, kendisini partiden ihraç etmeyi düsünmüyor musunuz?" seklinde bir soruya, sizin mantiginiza göre harteket edecek olursak partimizin iki buçuk milyon üyesi var, bu sayi 500 bine düser, diyerek parti üyelerinin dörtte üçünün faiz aldigini itiraf eden Genel Baskan yardimciniza nasil bir tepki gösterdiniz"?

"Vatandasi fedakarliga davet ederken Amerika'da milyonlarca dolarlik yatirim yapan bir Genel Baskana nasil tahammül edebiliyorsunuz"

"Anayasadan Türk kelimesinin çikartilmasini isteyen temsilcinizin kimligini biliyor musunuz?"
"Travestilerle basilan fakat <<ben onlarin kim oldugunu bilmiyordum, komplo yaptilar> diyen belediye baskaniniz kimdir?"
Ístenirse yukardakilerden daha dehsetli yüzlerce soru bulunabilir."Günes kadar aydinlik" davamizi bizi tartismaya düsürerek zayiflatmak isteyen yarasalarin gözüne isik tutalim.Türk milletinin yegâne umudu olan Milliyetçi Hareketi kisir tartismalarla oyalamiyalim.

"Ülkücü ülkücünün kardesidir" diyerek saflarimizi sIklastirip, aslî vazifemiz olan "nizam-i âlem"i gerçeklestirme yolunda gayret sarfedelim..Yoksa bizden sonra gelecek ülkücü neslin karsisinda mahcup oluruz.

İçindekiler

Giriş
Ülkücü Olmak
Yanlışlıklar
İstenirse Olur
Dikkat Edelim
Ülkücü Olmayın
Ceviz Dikmek
Kutlu Yolun
Kongre Gülleri
Biz Büyürken
Türkiye Türklerindir
Sivrisinek ile Agah
Ne Olsun?
Ocak Çalışmiyor
Kıyamet Kopar
Allahım
İyi Niyetli Aptallar
Yiğit Buminhan
Ne Yapalım?
Hasat Yerde
Bir Dostla Konuşma
Ülkücü Olmanın
Elma Yanaklını
Ülkücü Çınarı
Görünen Gerçek


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.