Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2995
Bu günkü üyeler: 0
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 53
Nickname
Şifre

KIYAMET KOPAR

"Bir defa da baska seslere kulak versek kiyamet mi kopar?" diyor Güneydogu için tedbir "düsünen" bir tuhaf yazar efendi. Diyarbakir'da dört yil Vali yardimciligi yapmis bir zatin raporundan aldigi ilhamla hep güvenlik güçlerimize yüklenmis. Kürtçe yayin yapmak birligi saglarmis, resmî binalarin anlina kazilan <<Ne Mutlu Türküm Diyene>> sözü ile baski yapiliyormus, askerî uygulamalar hiçbir sonuç vermiyormus, insan durup dururken devletine baskaldirirmiymis...

Yazarimiz (!) bugüne kadar- ki elli yasin üzerindedir- "silahli mücadeleden baska çare yok" zannediyormus. Íslâm adina Deniz Gezmislere , Mahir Çayanlara methiye düzebilecek kadar yufka yürekli olan bu masa basi kahramani, hedefi belli olan bu rapor müsveddesini çöp sepetine havale edip, çalistigi gazetenin çaycisina "Güneydogu'da neler oluyor" diye sorsaydi daha saglikli bilgi temin edebilirdi.

Güneydogumuz politakaya malzeme olmaktan çikarilmalidir. Gündemde bu bölgemizle ilgili olarak kan ve gözyasi haberleri degil baris, kardeslik türküleri yer almalidir. Kod adi Apo olan Ermeni militaninin defteri bir an evvel dürülmelidir...

Orada yani cografyamizin dogusunda birseyler oluyor. Bu olanlar son on yilin degil, yillarin birikimidir. "Halklarin kardesligi" ile baslayan "ezilen uluslarin birlikteligi" ile emekleyen Rus emelleri, Marksist-Leninist düsünce tulumunu giyerek "fikir" zemininde yayildi. "Siz ayri bir irksiniz, Türkler sizi sömürüyor! Çare daga çikmaktir, devlet kurmaktir" noktasina geldi. Sonra "biji Kürdistan, serok Apo" haykirislari...

Kürtçü-komünist dergi ve gazetelere söyle bir gözatin tüyleriniz ürperecektir. Dualarla, davul zurnalarla kurbanlik koç gibi kina yakarak askere yolladigim Mehmedim, o ihanet kokan sayfalarda hedef olarak gösterilmektedir."Devlet, Dogu'da zulüm yapmaktadir!"

"Kürtlere savunma hakki..."
"Kürdistan T.C. tarafindan isgal edilmistir."
"Asker Dogu'da orman yakiyor."

Bir de güya "Íslâmci" dergi ve gazetelere bakin, ayni ifadeleri bulacaksiniz. Íste en masum cümlelerden biri: "Güneydogu'daki kardeslerimiz iki ates altinda yillardir baski, zulüm altinda yerli Bosna-Hersek zulmüne maruz kaliyorsa, hep Íslâm ümmetçiliginin suuruna eremedigimizdendir..." Bu cümlenin bozuklugunu bir yana birakarak açiklayalim ki yazar efendi, zulme ugradiklarini iddia ettigi Dogulu kardeslerimize yardim etmedigimizden sikayetçidir... Hem bu nasil "ümmet suuruna ermek"tir ki, birlikten yana olanlarla bölücüleri, Mehmetçik ile Sirp köpeklerini ayni kefeye koyabiliyor.Sairin dedigi gibi "kilicimizin ekmegi" olan Türkiyemizde Türklük ve Íslâmi bogmaya çalisan hiç bir yilanin sürünmesine izin vermiyecegiz.

Ístiklâl Marsi yerine baska bir mars, ay yildizli albayrak yerine baska bir bayrak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adi yerine baska bir isim düsünen "Baska seslere kulak verirsek" elbette ki kiyamet kopar! Kiyamet kopmasina gerek yok aslinda.
Her Türk evladi bu vatansiz, milliyetsiz sürüngenlere bir tükrük yollasa, bogulur giderler...

İçindekiler

Giriş
Ülkücü Olmak
Yanlışlıklar
İstenirse Olur
Dikkat Edelim
Ülkücü Olmayın
Ceviz Dikmek
Kutlu Yolun
Kongre Gülleri
Biz Büyürken
Türkiye Türklerindir
Sivrisinek ile Agah
Ne Olsun?
Ocak Çalışmiyor
Kıyamet Kopar
Allahım
İyi Niyetli Aptallar
Yiğit Buminhan
Ne Yapalım?
Hasat Yerde
Bir Dostla Konuşma
Ülkücü Olmanın
Elma Yanaklını
Ülkücü Çınarı
Görünen Gerçek


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.