Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2995
Bu günkü üyeler: 0
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 69
Nickname
Şifre

İSTERNİRSE OLUR

Sevgili ülküdasim,

Allah'in sanli elçisi karanligi dagitmaya basladiginda tek basinaydi. Ínsanligi sönmez bir nura, benzeri bulunmaz bir huzura götürecek olan rahmet ve cihat peygamberi, Rabbinden aldigi emri yerine getirmeye çalisirken büyük hakaretlere maruz kaldi; iskence edildi, sevenleri ile arasina duvarlar örülmek istendi, "yanliz" birakildi, suçlandi ama hiç yilmadi.

Yilmadi, çünkü bizzat Cenab-i Allah tarafindan vazifelendirilmisti ve Allah'imiz ona genis, korkusuz bir yürek; sonsuz bir mücadele azmi ve sarsilmaz bir iman vermisti. Küfür, yere batmak üzere olan saltanatini kurtarabilmek ve insan haysiyetine yarasmayan düzenini sürdürebilmek için ona Arabistan'in en güzel kizlarini sundu, ebedî bir krallik ve sayilmiyacak ölçüde servet teklif etti. O bunlarin hiç birini kabul etmedi.

Etmedi, çünkü "bir eline ay, diger eline günes konulsa" dahi asla vazgeçmiyecegi bir "hak davasi" vardi. Biliyordu ki; "Allah, mutlaka nurunu tamamliyacakti!"Mekke halki onu "emin" olarak tanirken, "cehennemden cennete" daveti karsisinda "bizi bunun için mi çagirdin!"diyebildi. Hatta akrabalari bile. Âlemlerin iftihari olan Efendimiz belki üzülüyordu ama, asla ümitsizlige düsmüyordu. Biliyordu ki, Rabbi onu yardimsiz birakmayacak ve mutlaka bir zafere erisecekti. Kadinlardan Hz. Hatice, zenginlerden Hz. Ebubekir, kölelerden Hz. Zeyd, çocuklardan Hz. Ali (Allah hepisinden razi olsun) ile basliyan iman hareketi, kirkinci müslüman Hz. Ömer (r.a) ile birlikte "kuvveden fiile" dönüstü. Teblig ve cihad hiz kazandi. Neticede, söylemesi dile kolay olan çetin bir mücadeleden sonra Íslâm, cihana yayilmaya basladi. Cihana ve gönüllere.

Kiliciyla Halidler, mailiyla Ebubekirler, caniyla Sümeyyeler, ilmiyle Aliler, sanatiyla Hasanlar, dirençleriyle Bilâller, Salmanlar, Talhalar genisletmisti bu kutlu yolu.Müslümanlar Íslâmdan uzaklastikça kâfirlerin güdümüne girdiler. Aziz iken zelil oldular. Kuran ve Sünneten uzak olan bir ümmet, Kuran ve Sünnete düsman olan baska bir ümmet tarafindan ezildi, ezildi. Öyle ki, Kfür, kendisini "hak" olarak kabul ettirdi.

Sevgili gönüldasim,

Bunlari hatirlatmakta ki gayem, içinde bulundugumuz sartlarin tahlilini yapabilmek içindir.Gayreti rafa kaldirip sadece tevekküle siginirsak ellerimiz bögrümüzde kalamaya devam ederiz. Türk milliyetçisi oldugumuz için milletimizi; müslüman oldugumuz için bütün Íslâm ümmetini içine alan bir hamleyle çagi kusatmaliyiz.

Ülküdasim,

"Allah'in Resülünde sizin için güzel örenkler vardir" mealindeki Ahzap suresi 21.ayetini ölçü alirsak nice zorlugu kolaylikle altederiz. Resulullah, bazi "millet kaçaklari" nin iddalarinin aksine "müslümanin din kardesleri için çalismasiyla beraber kendi kavimlerinin mefaatine gayret göstermelerini" de emir buyurmuslardir. Bunun için biz Türk-Íslâm Ülkücüleri, "dünyanin neresinde olursa olsun bir müslüman ayagina batan dikenin acisini hisstmis", "sizin hayriliniz kötü olmayan islerde asiretini, kavmini müdafa edendir" kutlu Peygamber buyruguna uyarak yüce milletimizi korumaya calismisizdir.

Müslüman kâfirden; Türk'e Türk olmayandan bir fayda gelmedigi bu dünyada üzülerek söyliyelim ki, müslümanin müslümandan, Türk'ün Türk'ten sadece uzaklasmakla kalmayip bir birine hasim olduklarini görüyoruz. "Ímamesi" kaybolmus bir tesbih; kumandani ve bütün kurmaylari düsmana esir düsmüs bir ordu gibiyiz.Paramparça olmus Íslâm âleminin içinden "dirilis sancilari" nin duyulmasi bizi az da olsa ferahlandiriyor. Bu itibarla biz diyoruz ki: "Müslümanlar hem dinleri hem de millî kültürleriyle, <<tek millet sayilan küfre>> karsi bir üstünlük saglamak istiyorlarsa önce kendi ayaklari üzerinde durmayi ögrenmeli, daha sonra siyasî, askerî, ekonomik isbirligine girmelidir."

Türk milliyetçilerinin kisa vadede gayesi, Türk milletini mutlu, varlikli; Türkiye Cumhuruyeti Devleti'ni güçlü kilmak" olduguna göre, bu ugurda her türlü engeli asacak bir azme sahip olmaliyiz. Sapik bir "ümmetçilik" anlayisi ugruna milletimizden, sakat bir "milliyetçilik" anlasiyla dadindaslarimizdan uzak kalmaliyiz.

Biz Türkiye'de Türk milletinin kültürüyle iktidar olmasini "arzu etmiyor" , bunun gerçeklesmesi için çalisiyoruz. Bu topraklar üzerinde Türklügün yasamasindan rahatsizlik duyanlar, Türk'e yeni bir din, yeni bir milliyet tayin edenler elbette "Türkçülük'ten rahatsiz olacak ve buna çesitli "kilik"larla saldiracaklardir. Türk'ün kendi vataninda iktidar olmasinin yolunu tikamaya çalisanlara karsi en büyük silahimiz, millî kimligimizin yasatilmasi için gayret eden Türk milliyetçiliginin yegane siyasî organi Milliyetçi Hareket Partisi'ni iktidara tasimaktir.

Dün "tek" basina kutlu bir "savasa"giren Alparslan Türkes, bugün milyonlara erisen bir fikir, iman veaksiyon hareketi meydana getirmistir. Ayna kadro Cenab-i Allah'in iziniyle ve milletinden aldigi destekle Türk'ün cihan hakimiyetinin yeniden baslaticisi olackatir.

Daha dün millî meselelerde "duyarsiz" kalan bir halk, bugün "içindeki devi uyandirmissa" bunda Milliyetçi-Ülkücü hareketin büyük rolü vardir. Íste bizim en büyük eksikligimiz, bu "milli hassasiyete ulasan" milyonlarca insani ayni çati altinda toplayamamamizdir.

Aci ama gerçek bu!
Hep halkin bize gelmesini bekledik."Ekran ve sayfalar bize kapali" diye sikâyet ettik ama, insanimizin kapisini çalip "bir aci kahvesini" içmedik.Kendi insanimiza kendimize anlatmayi hep bazi arkadaslarimiza havale ettik.Hiç bir insanimizi hor görmedik fakat, "böylesine mukaddes bir ülküye sahip olmamiza ragmen bizi niçin yanliz birakiyorlar" diye içten içe kizdik onlara. Halkimiza kendimize tam olarak anlatamadigimiz için, bizi sadece kominizme karsi bir tepki hareketi zannetmelerine içerlemeye hakkimiz olmadigi halde onlara sitem ettik.

"Vatanin ve milletin bölünmez bütünlügü" konusunda zerre kadar taviz vermiyecek bir yapiya sahip oldugumuzdan baska hangi özelligimizi gösterdik halkimiza?!

Dürüstlügümüze ve ahlâkimiza sahit olan insanimiza; özellestirmeden sosyal güvenlik sistemine ; tarim kentlerinden, isçinin fabrikaya ortak olma projesine; sanayilesme v etarim forumlarindan orta ögretimde Kuran-i Kerim'in mecburî ders olarak okutulmasina kadar pek çok hususta Milliyetçi Hareket'in görüslerini arzedebildik mi?!

Ülküdasim,

Yine de halk bize geliyor. Bütün Türk milleti bizimle hareket etmeye hazir. Yeter ki biz milliyetçi çizgiyi iyi kavrayalim ve dogru anlatalim. Allah Resulünün yaptigi gibi her türlü zorluga ragmen yilmadan, geri adim atmadan mücadeleye devam!

Muhabbetle Kucaklarim
Allah'a emanet ol!

İçindekiler

Giriş
Ülkücü Olmak
Yanlışlıklar
İstenirse Olur
Dikkat Edelim
Ülkücü Olmayın
Ceviz Dikmek
Kutlu Yolun
Kongre Gülleri
Biz Büyürken
Türkiye Türklerindir
Sivrisinek ile Agah
Ne Olsun?
Ocak Çalışmiyor
Kıyamet Kopar
Allahım
İyi Niyetli Aptallar
Yiğit Buminhan
Ne Yapalım?
Hasat Yerde
Bir Dostla Konuşma
Ülkücü Olmanın
Elma Yanaklını
Ülkücü Çınarı
Görünen Gerçek


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.