Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2995
Bu günkü üyeler: 0
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 60
Nickname
Şifre

GÖRÜNEN GERÇEK

Ülküdasim, Ülkücü hareket, Türk milletinin bagrindan dogmus; herseyden önce Türk milletini yükseltme gayesini hedeflemis bir millî düsüncenin aksiyoner gücüdür.Ülkücünün fikir ve iman dünyasi Íslâm ahlâki ile Türklük suurundan beslendigi için tamamen "bizden"dir... Bizden demekle imandan fiile herseyiyle Türk demek istiyoruz. Türk olmak da "Lâ ilâhe illallah" diyerek yanli Allah'a kulluk etmek ve vatana, bayraga, ecdada, maziye bagli olmak demektir.

Bizim için dünyaya gönderilis sebebi "Allah'a kulluk" oldugu gibi, yasaminin gayesi de kiyamet kopuncaya kadar mensup oldugumuz milletle beraber hür ve serefli yasamaktir. Ülkücü dünya görüsünde insanin ömrü kendi hayatiyla sinirli degildir. Kendinden sonra yasayacak olan insanlari da düsünmek ülkücünün temel vasiflarindandir.

Nice insan verdir ki içinde yasadigi cemiyete kafasiyla degil, midesiyle; kalbiyle degil, mefaatiyle baglidir. Belki de bunun için ülkücüler, digerlerinden daha fazla çile çekiyor, daha fazla sIkIntilara ugruyor...

Çünkü onlar kendileri ile ayni dili konusan, ayni kaderi paylasan insanlara ask derecesinde baglidir... Günü yasamak ve günün içinde sekillenen meselelerle didismek yerine, ebedi kucaklayan bir fikir ve iman ikliminin adami olan ülkücüler, ferdî endiseleri asip millî tefekkür içeresinde yogrulmusutr. Ve yine bunun için ülkücüler, ülkücüler, meselelere Íslâm penceresinden Türk gözü ile bakmaktadirlar... Bu bakistir ki, dostu düsmandan ayirir; bu bakistir ki olaylari millîlik terazisinde tartar...

Sevgili ülküdasim,

Bu sözlerle bugün karsilastigimiz belaya dikkat çekmek istiyorum. 250 milyonluk Türk dünyasi üzerinde oynanan oyunlar daha öncede sahneye konmustu. Türk'ü mümkünse geldigi yere yani Orta Asya'ya sürmek, bu olmazsa Türk'ü bulujndugu yerde yani Anadolu'da tesirsiz hâle getirmek isteyen "güçler" dünyaya hakim olmalari yolunda tek büyük engelin Türkler oldugunu biliyorlardi. Çünkü onlarin akillari meselelere hiristiyan penceresinden millî bir gözle bakiyordu.

Yok olmamak isteyen milletler Türk tarihini iyi incelemelidir. Bilhassa Türkün 19 ve 20. yüzyildaki serencamini... Ne 2000 yil vatansiz ve devletsiz yasayan Yahudiler, ne de Balkan devletçikleri bir milletin millî varliginin korunmasina Türkler kadar iyi örnek olabilir. Mesela Türkler olmasaydi Sirp, Bulgar, Arnavut,Yunan güruhundan biri, birkaçi veya hepsi yok olurdu. Veya en azindan bugünkü kültür ve nüfuslarin çok çok altinda kalirlardi. Bir tarihçimizin dedigi gibi "Uluslarin en rahat ve emin dönemleri imparatorluk sinirlari içinde bulunduklari dönemdir. Tabii ki bu görüs sömürüye dayanmayan devlet yapisi için geçerölidir.

Bugün Türkler için Fatih zamani ne kadar uzaksa "hasta adam" zanmani da o kadar yakindir. Osmanli Devleti'ni kuran, yücelten ruh ne kadar Türkse ve son büyük Türk devleti olan Osmanli Devleti'nin yikilisini hazirliyanlar ne kadar Türk degilse bugün Türk Cumhuriyeti Devletini zaafa ugratmak isteyenler de o kadar Türklükten nasipsizdir.

Osmanli'yi yikan kirli ellerin sadece hiristiyan teba oldugunu söylemek gerçegi bile bile susmak olur. Müslüman uluslarin da koca cihan devletini acimasiz bir aptallikla kemirdiklerini belirtmeliyiz. Lavrensleri lanetliyerek kendimizi temize çikaramayiz. Süphesiz Lavrenslerin Osmanli-Türk devletinin yikilisinda, Íslâm karsisinda hiristiyan-batinin kazdigi kuyuya düsen müslüman-dogunun günahi benim milletimin üzerine yüklenemez... Kendi dininden olan Türk'e (Özellikle ve bilerek Osmanli demiyorum!) hristiyan Íngiliz'in topu tüfegiyle hücum ederken aslan kesilen fakat, Íngiliz Maresali Allenbi'nin yaninda görücüye çikmis gibi masum pozlar takinan Emir Faysal benim dedemmis gibi, Hicaz'a Íngiliz'i biz sokmusuz gibi, Kudüs'e Yahudi'yi biz teslim etmisiz gibi, Amerrikan çikarlarini korumak ugruna din ve soy kardeslerinin üzerine bombalari biz atmisiz gibi Türkün üzerine çullanmalari zoruma gidiyor.

Arabi severim! Allah'in yarattigi her canliyi sevdigim gibi... Lakin beni sokmak için sinsice yaklasan yilani farkedip basini ezdigim gibi de, millî varligimi yok etmek isteyenlere, kim olursa olsunlar, Türk tokadini patlatirim!

Ülküdasim,

Arap düsmanligi yapmak gibi bir gayemiz olmadigini bilirsiniz. Osmanliyi yikan unsurlarin neler oldugunu söylerken lafin ucu buraya geldi. Farkindaysan konuyla ilgili bütün yazi ve konusmalarda Emanuel Karaso, Baso Efendi gibi adamlarin adi zikredilir. Diniyle bizden olan ama, milliyeti farkli oldugu için Osmanlilik kilifini Türkü yoketmek için kullananlar pek gündeme getirilmek istenmez. Ben de bu mektupda bunlari anlatacak degilim. Önemli olan Türk devletini kimin yiktigindan, ümmetin birligini kimin dagittigindan çok bu is nasil yapildigidir. Dün Osmanliyi yikan zihniyetin bugün Türkiye'yi hedef almasidir önemli olan...
Bu zihniyetin fotografini baska bir mektupta gönderirim insallah!

Allah'a emanet ol!

İçindekiler

Giriş
Ülkücü Olmak
Yanlışlıklar
İstenirse Olur
Dikkat Edelim
Ülkücü Olmayın
Ceviz Dikmek
Kutlu Yolun
Kongre Gülleri
Biz Büyürken
Türkiye Türklerindir
Sivrisinek ile Agah
Ne Olsun?
Ocak Çalışmiyor
Kıyamet Kopar
Allahım
İyi Niyetli Aptallar
Yiğit Buminhan
Ne Yapalım?
Hasat Yerde
Bir Dostla Konuşma
Ülkücü Olmanın
Elma Yanaklını
Ülkücü Çınarı
Görünen Gerçek


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.