Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2995
Bu günkü üyeler: 0
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 45
Nickname
Şifre

ELMA YANAKLININ YANLIŞI

Sevgili kardesim,
"Müslüman kardestir" ilahî fermanina bas egdigimiz için daima inananlar arasinda birlik kurulmasina çalistik..."Müslümanlar küfre karsi tek yumruk" diye haykirirken de "Ya Rabbî ! Beni, anami, babami ve bütün iman edenleri hesap gününde affet" diye dua ederken de ayni suuru muhafaza ettik.Siyasî çikar ugruna milleti birbirine karsi sogutanlara hep aciyarak baktik... Aciyarak ve öfkelenerek!...

Seçimlere "müslümanlarin sayimini yapiyoruz" diye bakan bu çarpik zihniyetle mücadeleye girismemeye azami dikkat gösterdik.Bagdatli Ruhî lisaniyla dedik ki: "Sizden kim irag oldu ise Hakk'a yakindir Zirâ dalâlet yoludur gittiginiz râh Tahkîk bu kim hep isiniz zerk u riyâdir Takliddesiz tâatiniz cümle hebadir."Ínsanlari oy verdigi siyasî partiye göre degerlendirmede hataya düsülebilir. Milliyetçi-Müslüman oldugu halde. millî ve islâmî her esasa düsman partileri destekleyen nice insanimiz var. Ísin vebalini tartismak bir yana bu insanlara kizabilir, ancak asla dinsizlikle suçlayamayiz.

Partiler dünya görüslerini iktidar yapmak için kurulmustur. Ayni dünya görüsünü savunan, ayni nizamin kurulmasi için çalisan siyasî tesekküller vardir. Bunlar arasinda ufak defek farkliliklar olmasi tabiidir. Eskiler buna mesrep ayriligi derlerdi....Gelelim sadede...Türkiye'de bir parti ve basinda öyle bir dâhiyi muazzam var ki, hepiniz bilirsiniz. "Kerameti kendinden menkul" bu zat, mühendis olmakla beraber "hoca" namiyla meshurdur. "Aziiz ve muhterem kardeslerim" diye baslayan ve direkler arasi meddahlarinin gülmecelerine benzeyen nutuklari üçbes kliselesmis sözün tekrarindan ibarettir:

"Sizi gidi pansumancilar sizi!"
"Laik, batici, masonik..."
"Masonlar, bati taklitçileri.."
Portresini en güzel sekilde Necip Fazil'in çizdigi bu muhterem, bir toplantida aynen su sözleri sarfetti: "Aslinda iki tane parti var. Birisi Fatih Sultan Mehmet'in kurdugu (...) Partisi (yani kendininki), digeri faizci, batici, Ortak Pazarci partiler..."

Dudaklarini sapirdatarak söyledigi bu söze alisik oldugumuz halde adeta kanimiz dondu. Refah içinde yasadigi belli olan,- çünkü memur maasiyla biriktirdigi gayri menkulleri disinda 148 kilo altini vardir- kizini Türkiye'nin en lüks, bol yildizli bir otelinde satafatli bir dügünle evlendiren, kendi yaninda olmuyanlari "patates dininden" diye vasiflandiran bu mübarek sözlerini ölçüp biçmeden söylüyordu. On bes dakika konusmasini dinleyenlerin Zeki Alasya-Metin Akpinar'in komedilerini seyredenlerden daha fazla gülecegine emin oldugumuz bu haciyatmazi mutlaj hakim olan Cenab-i Allah'a havale ediyor; faizci, ortak pazarci diye vasiflandirdiklari partiler arasinda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi'nin programinda ve MÇP/MHP Genel Merkezi'nin yayimladigi Egitim Programinda yazilanlari kisaca naklediyoruz:

"MHP bu kutlu yolda ne Liberal-Kapitalizmin, ne komünizmin, ne de taklitçi, batici; milletimizin tarihine geleneklerine, özüne aykiri fikir ve sistemlerin kurtulus ve tedavi reçetesi olacagi inancindadir. Bu sebeple, yüzde yüz yerli ve millî, tarihi gelenek ve özümüzden kaynaklanan bir yolun tercihinin gerektigini, Türk milliyetçiligi olarak sart görmekteyiz." (MHP Programi, sf.16)

Asagidaki satirlar da MÇP Egitim Programinin AET ve TÜRKÍYE baslikli bölümünden MÇP/MHP'nin AET'ye karsi olus sebepleri 41 madde ile özetlenmis. Bazilari söyle:

* "AET üyesi ülkelerin hiç birisi müslüman degildir. Hiristiyan milletlerin kurdugu bu görünürde ekonomik pakta bizim girisimiz, mevcut olan kültür erozyonunu daha da hizlandiracaktir."

* "AET'ye girmemiz hâlinde Türkiye'nin bagimsizligi yok edilecektir."

* "MHP yukaridan beri ifade etmeye çalistigimiz ve daha da çogaltilabilecek sebep ve gerekçelerden dolayi Türkiye'nin AET'ye (Avrupa Birligi) üyeligine karsi olan bir parti (Egitim Programi/115)

* "Ekonomide yarailan kaynaklari, yatirilabilir fonlar hâline dönüstürebilmek için bankacilik sistemi ve sermaya piyasasi yeniden gözden geçirilecek, millî banka sistemimizde mevduata kâr payi veren, orta ve uzun vadeli kredi kaynaklari kullandiran yatirim ve kalkinma bankalarinin agirligi hissettirilecektir." (MHP Programi sf.38) Elma yanakli mezkur zata "Íftira atesten daha siddetlidir" mealindeki Peygamber sözünü hatirlatiyor, pesine iyi niyetlerle takilan saf kardeslerimize birazcik düsünmelerini tavsiye ediyoruz.

"Ínananlar kardes" oldugu gibi inananlarin arasini dünya nimetleri için açmaya çalisanlar da seytanin usagidir. Seytanin askerlerine verilebilecek en güzel karsilik Íslâm kardesligi suuruyla hareket etmektir.

Yigit gönüldasim,
Biz insanlari oy verdigi partiye göre degil ahlâkina göre degerlendiriyoruz. Siyasî görüsü ne olursa olsun Türk milletinin birlik ve beraberliginden yana olan, Türk devletini daha güçlü hale getirmeye çalisan herkes bizim kardesimizdir. "Gönül Seferberligi" bayragimizin gölgesi 60 milyon insanimizi kusatmistir. Biz bu samimiyeti muhafaza ettigimiz müddetçe Cenab-i Allah'in yardiminin üzerimizde olacagina inaniyoruz.
Ne mutlu birlikten yana olana...
Ne mutlu müslüman olana...
Ne mutlu Türküm diyene...

İçindekiler

Giriş
Ülkücü Olmak
Yanlışlıklar
İstenirse Olur
Dikkat Edelim
Ülkücü Olmayın
Ceviz Dikmek
Kutlu Yolun
Kongre Gülleri
Biz Büyürken
Türkiye Türklerindir
Sivrisinek ile Agah
Ne Olsun?
Ocak Çalışmiyor
Kıyamet Kopar
Allahım
İyi Niyetli Aptallar
Yiğit Buminhan
Ne Yapalım?
Hasat Yerde
Bir Dostla Konuşma
Ülkücü Olmanın
Elma Yanaklını
Ülkücü Çınarı
Görünen Gerçek


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.