Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2995
Bu günkü üyeler: 0
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 68
Nickname
Şifre

BİZ BÜYÜRKEN KÜÇÜLENLER

Ülküdasim,
Türk milliyetçileri sagin-solun densizlikleriyle oyalanmak yerine, Türk milletini ötelere güçlü ve zengin bir sekilde tasima gayretindedir. Siyaset, Türk milliyetçiliginde mukaddes ülküyü gerçeklestirmek için bir vasitadir. Böyle oldugu için sokak politikacilarinin ucuz ve seviyesiz laklaklarina karsilik Türkün gelecegini ilgilendiren meselelere çözüm üretir Türk milliyetçileri...Neylersin ki, zaman zaman bizi nihaî hedefe götüren aracimizdan inip yoldaki haseratla ugrasmak zorunda kaliyoruz.

Cenab-i Allah'in yüz ve huy güzelliginin en mükemmel örnegi olarak yarattigi Türk'ün içinden, sayisi az da olsa <<hilkat garibeleri>> çikabiliyor.Bu tuhaf yaratiklar, hiçbir ilmî ve Íslâmî delile dayanmadan Türk olmanin, Türklügüyle iftihar etmenin ve Türklük için çalismanin karsisina çikarlar... Hem de Íslâm adina!Hristiyan-Bati dünyasinin yüzlerce sene süren Türkiye'yi Türk mezarligi yapma ve Anadolu'da Bizans'i diriltme rüyasinin yerli usagi olan bu güruhun ruh yapisini bilirsin: Müslümanligi kendi tekellerine alarak, Íslâmin bütün gönüllerde ve müesseselerde hakim olmasini önlemek; milleti evmeyi kökten reddederek, millî düsmanlarimizin bünyemizde meydana getirdigi tahribati hizlandirmak bunlarin temel iki vasfidir.

Seçime <<Müslümanlarin sayimini yapmak için>> giren bu hilkat garibeleri seçim kazandiklari bölgede belediye baskanlari ve oy verenleri <<Bedr'in aslanlarina>> benzetirler... Ortak paydalari devlet düsmanligi oldugu için bölücülerle, köünistlerle, itikat sapiklariyla isbirligi yapmaktan çekinmezler...

Ermeni taseronlari kuruluslarina gögüs gererken sehit olan polisimiz, askerimiz için parmaklarini oynatmazken, güvenlik güçlerimizin moralini bozacak, eskiyaya güç verecek iftiralari meydanlarda haykirirlar..Bütün bunlari daha dehsetli misalleriyle biliyorsun ülküdasim! Bugüne kadar, <<din kardeslerimizdir>> diyerek her türlü çirkinliklerini görmezlikten geldigimiz bu güruha karsi elbette bundan sonra da ayni anlayisla davranacagiz. Bizi tahrik etseler de, kendi mensuplarini bir arada tutabilmek için bize satassalar da tavrimiz degismiyecek.. Ancaak!

Ancak bunlarin gerçek yüzünü insanimiza gösterecegiz. Bunu yaparken asla hak ölçüsünden ayrilmiyacagiz; onlarin bize karsi kullandigi iftira silahiyla degil, Íslâmin emrettigi sekilde dogunun ortaya çikmasi için çalisacagiz.Öncelikle, Türküm demenin Íslâma ters oldugu yalaniyla kandirtiklari kardeslerimize millet için çalismanin suç olmadigini, milliyetçiligin yüce dinimizce yasaklanmadigini; Türk milliyetçiliginin, milletin maddî ve manevî kalkinmasinda itici güç oldugunu, Íslâmdan kaynaklandigini anlatacagiz. Ruhu oksayan birkaç sloganin cazibesine kapilip bu millet kaçaklarinin pesine düsen vatandasimizi, bu hilkat garibelerinin söz ve fiilerinden deliller getirerek uyandiracagiz.

Sevgili kardesim,

Arap Birligi'ni kurmak için olusturulan teskilatlara tebessüm eden bu elma yanaklilarin, <<Türk Birligi>>nden ne derece rahatsiz oldugunu bilirsin Türk'e sövdükçe cennete yaklastigini zanneden bu soy özürlüler, Milliyetçi Hareket güç kazandikça öfke sarasina tutuluyor.Vatandasimiz, her türlü yolsuzlugu bizim önliyecegimize; mezhep ve bölge ayrimi yapmadan bütün insanimizi kucakliyacagimiza; Türk Devletini yüceltecegimize; iktidar oldugumuzda kimseyi aç ve açik birakmiyacagimiza; Türkiye'yi tarimda ve sanayide modern aletlerle donatacagimiza; dis politikadan isçi-memur meselelerine varincaya kadar ne türde aksaklik varsa hepsini bizim düzeltecegimize kanaat getirerek Milliyetçi Hareketin saflarina katildikça bahsettigim <<tatli su mücahitleri>> haset atesiyle kivraniyorlar.

Evet ülküdasim, bütün engellemelere ve aleyhimize yapilan propagandalara ragmen Türk Milliyetçiligi davasi Türkiye'nin devlet sistemi olmak üzeredir.Bundan sonrasi bize düsüyor! Liderimizin ve teskilatimizin emrinde çalisarak, Türk-Íslâm kivilcimini bütün insanlarimizin yüregine ve beynine tasiyalim...
Görecegiz ki, tarihinden, atalarindan, kültüründen habersiz olan otlar kuruyacak; Türk'ün ulu çinari bir kat daha güçlenecektir.

Cebab-i Hak yar ve yardimcin olsun...
Allah'a emanet ol!..

İçindekiler

Giriş
Ülkücü Olmak
Yanlışlıklar
İstenirse Olur
Dikkat Edelim
Ülkücü Olmayın
Ceviz Dikmek
Kutlu Yolun
Kongre Gülleri
Biz Büyürken
Türkiye Türklerindir
Sivrisinek ile Agah
Ne Olsun?
Ocak Çalışmiyor
Kıyamet Kopar
Allahım
İyi Niyetli Aptallar
Yiğit Buminhan
Ne Yapalım?
Hasat Yerde
Bir Dostla Konuşma
Ülkücü Olmanın
Elma Yanaklını
Ülkücü Çınarı
Görünen Gerçek


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.