Giriş : Kayıt Ol 

Ocak Başkanımız / Yönetim /  Ocağımızın Resimleri /  Basında Bizim Ocak  / Ocağımıza Ulaşım-Impressum


 Faliyet Resimlerimiz
· Monitor
 Atatürk
 Başbuğ Türkeş
 Lider
 Ülkücülük
 Kızıl Elma
 Dokuz Işık
 Bozkurt
 Abide Şahsiyetler
 Türk Tarihi
 Kan Uykusu
 youtubedeki videolarımız
 Osmanlı Padişahları
 Türk Tarihi
 Ülkücüye Mektuplar

 Islamiyet
 Kuran-ı Kerim
 Sevgili Peygamberim
 Peygamberler
 Kuran öğreniyorum
 Namaz vakitleri
 Namaz Dua ve Sureleri
 Genel Konular
 Fikir Meydanı
 Canlı Yayın
 İl İl Türkiye
 e-Devlet bağlantıları
 Müzik
 Video ve Sunumlar
 Basında Biz
 Ziyaretçi Defteri
 Haber
 Özel Mesajlarınız
 Üye Listesi
 İletişim Formu
 Bizi Tavsiye Edin
 Üyelik Bilgileriniz
 Site Bağlantıları


Bağlantılar
· M.H.P
· Ülkü Ocakları
· Türk Federasyon
· Ülkücü Dünya
· Mekanım sitesi
· Ülkem ilkem Ülküm
· Araz dergisi
· Doğu Türkistan
· Bizim Ocak.net
· Istanbul Ülkü Ocakları
· Yusufiyeliler
· KIBRIS 1974
· Ülkü Birliği
· Hollanda Ülkü Ocagi
· Bozkurtmhp.com
· Cihan Hakimiyeti
· Hilal Haber
· Yalniz Kurt
· Ülküdaşım
· Ülkücü Haber
· Haber Erk
· Radyo Turan
· Alperen Bozkurt
· Bozkurt Sesi
· 2023Istanbul
· Ortadogu Gazetesi
· Yeni Cag gazetesi
· Gök bayrak dergisi
· Gazeteler
· Erdemli Haber
Veda Hutbesi

 

Veda Hutbesi

Bismillahirrahmanirrahim

EY İNSANLAR!

Sözümü iyi dinleyiniz.Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada ebedi olarak bir daha birleşemeyeceğiz.

İNSANLAR!

Bu günleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur.


ASHABIM!

Yarın Rabbinize kavuşacaksınız ve bugünkü her hal ve hareketinizden muhakkak sorulacaksınız. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönüp de birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyyetimi burada bulunanlar, bulunmayanlara bildirsin! Olabilir ki bildiren kimse, burada bulunup da işitenden daha iyi anlıyarak muhafaza etmiş olur.


ASHABIM!

Kimin yanında bir emanet varsa onu sahibine versin. Faizin her çeşidi kaldırılmıştır, ayağımın altındadır. Lâkin borcunuzun aslını vermek gerektir. Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız. Allah'ın emriyle faizcilik artık yasaktır. Cahilliyetten kalma bu çirkin âdetin her türlüsü ayağımın altındadır. İlk kaldırdığım fâiz deAbdulmuttalib'in oğlu (amcam) Abbas'ın faizidir.

ASHABIM!

Cahilliyet devrinde güdülen kan dâvâları da tamamen kaldırılmıştır. Kaldırdığım ilk kan davası Abdulmuttalib'in torunu (amcazadem) Rebia'nın kan davasıdır.


İNSANLAR!

Bugün şeytan sizin şu topraklarınızda yeniden tesir ve hakimiyet kurmak gücünü ebedi suretle kaybetmiştir. Fakat siz; bu kaldırdığım şeyler dışında, küçük gördüğünüz işlerde ona uyarsanız bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak için bunlardan da sakınınız!

İNSANLAR!


Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzeridne hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki

hakkınız, onların, aile yuvasını, hoşlanmadığınız hiçbir kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer razı olmadığınız herhangi bir kimseyi aile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe döğüp sakındırabilirsiniz. Kadınların da sizin üzerinizdeki hakları, memleket göreneğine göre, her türlü yiyim ve giyimlerini temin etmenizdir.


MÜ'MİNLER!


Size bir emanet bırakıyorum ki ona sıkı sarıldıkça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanet Allah Kitabı Kur'andır.

MÜ'MİNLER!

Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir, böylece bütün müslümanlar kardeştir. Din kardeşinize ait olan herhangi bir hakka tecavüz başkasına helal değildir. Meğer ki gönül hoşluğu ile kendisine vermiş olsun...


ASHABIM!

Nefsinize zulmetmeyiniz. Nefsinizin de üzerinizde hakkı vardır.

İNSANLAR!

Allah Teala her hak sahibine hakkını (Kur'an'da) vermiştir. Varise vasiyet etmeğe lüzum yoktur. Çocuk kimin döşeğinde doğmuşsa ona aittir. Zina eden için mahrumiyet vardır. Babasından başka bir soy iddia eden soysuz, yahut efendisinden başkasına intisaba kalkan nankör, Allah'ın gazabına, meleklerin lanetine ve bütün müslümanların ilencine uğrasın! Cenab-ı Hak, bu gibi insanların ne tevbelerini, ne de adalet ve şahadetlerini kabul eder.

İNSANLAR!

Rabbiniz birdir. Babanız da birdir; hepiniz Âdem'in çocuklarısınız, Âdem ise topraktandır. Allah yanında en kıymetli olanınız, O'na en çok saygı göstereninizdir. Arabın Arap olmayana -Allah saygısı ölçüsünden başka- bir üstünlüğü yoktur.

İNSANLAR!

Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?

"-Allah'ın elçiliğini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğütte bulundun diye şahadet ederiz." (Bunun üzerine Resûl-i Ekrem mübarek şahadet parmağını göğe doğru kaldırarak sonra da cemaat üzerine çevirip indirerek şöyle buyurdu.)

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

Şahid ol yâ Rab!

 

11111111
  Başsağlığı
  Duyurular
  Haberler
  Kutlamalar
  Teşkilat
  Basından Seçmeler
Site Mesajcısı
Toplam Üye: 2995
Bu günkü üyeler: 0
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 67
Nickname
Şifre

BİR DOSTLA KONUŞMA

-Efendim, bu nasil milliyetçilik! Solcularin içinde bulundugu bir hükümet destekleniyor...

-Íçinde sadece milliyetçilerin bulunacagi bir hükümetin bugünkü meclis aritmetiginde mümkün olduguna inaniyor musunuz?

-DYP, ANAP, RP, MHP ve diger sag partilerden pekala milliyetçi bir hükümet çikar.

-Bu saydiklarinin içinde milliyetçilige besik kertmesi düsman olan da var ya, diyelim ki dedigin oldu. Bu hükümetin karsisina muhalefet çikarmiyacak misin? Muhtemelen bu muhafelet sol olmuyacak mi?

-Solun kaderi zaten muhalefet olmaktir.

-Íste solun bu yikici muhalefeti ülkeyi karanliga sürüklemez mi?

-Sesleri kisilir...

-Bilakis, daha çok bagirirlar... Her iyi seye tepki göstermeye alismis bazi sol kafali siyasîlerin "keske muhalefet olsaydik" dedigini televizyondan duydum.. Dostum, solun sesi asil simdi kisik. Böyle sürerse solun esamesi okunmuyacak..Hizli solcu GERÇEK dergisinin 13 Agustos 1994 tarihli sayisinda söyle bir yorum yapilmisti: "Koalisyon ortagi ANAP ya da RP olsayd; HEP ve CHP SHP'den ayrilmazdi. Dolayisiyla SHP sagci bir koalisyon hükümetinin çalismasina izin vermezdi. Bölünmemis bir SHP'nin ülke çapinda yapacagi millî tahribat, MHP'yi çok ilgilendirmisti. Íktidar olmanin, SHP'yi bölecegi ince ince hesaplanmisti... Türkes'in hesabi uzun vadeliydi. Neler görmüs geçirmis, eski bir kurt politikaciydi O, korugun helva olmasini sabirla bekliyebilirdi..."

-Yani MHP'nin hükümete destegi HEP'i SHP'den kopardi mi? CHP'yi dogurdu mu?

-Hafizani yoklarsan böyle oldugunu anlarsin.

-MHP son haftalarda birden bire kilit parti durumuna yükseldi. Refahçilarin iddia ettigi gibi MHP, Refah'in önünü kesmek için mi kullaniliyor? Sence bu bir senaryo mudur?

-Herkesin bir senaryosu var. 27 Mart seçimleri öncesi Refah'in sisirlmesi de bir senaryo idi. Ayrica "medya"nin gözü kulagi MHP'ye hep kapali oldu. Özellikle açik oturumlara, tartismalara MHP yetkilileri çikarilmadi. Salyali sapik kafalilarin karsisina adil düzen tekerlemesinden baska birsey bilmeyen sabloncular oturtuldu. Halk zannetti Refah'tan baska kurtulus yok... Kendileri hayir demesine ragmen, bu salyalilar "siz gelirseniz seriati getireceksiniz" dedi. Halk zannetti bu bunlar gerçekten seriati getirecek...

-MHP'nin yükselisi...

-Oraya geliyoruz. MHP kuruldugu andan beri Türk milletinin tarihî misyonunu üstlenen parti olmustur. Laf ebeligi ve politik sovlar yerine Türkiyenin meselelerini çözmeye yönelik fikirler üretmistir. ÍSLAM SAHSIYETÍ ile TÜRK KÍMLÍGÍ'ni yasama ve yasatma noktasinda faliyetler gelistirmitir. Mahallî idarelerde dürüst, tarafsiz ve çaliskan vasiflari sayesinde 54 Belediye baskanligini, 121'e çikarmistir. Yüzde 4 olan oyu yüzde 8'e yükselmistir. Disaridan tezgâhlanan bölünme olmasaydi bu oran ve belediye baskani sayisi daha yüksek olacakti. NECDET SEVINÇ beg'in 1 Agustos 1994 tarihli Ortadogu Gaztesindeki "BBP Kime Hizmet Etti" baslikli yazisini okusaydin su ibret verici tabloyu görürdün. Bazilarini vereyim sana: Aksaray ili: MHP 8 bin 762 oy, BBP 4 bin 20; toplam, 12 bin 782, RP 9 bin 560 oyla kazanmis!..Kirikkale: MHP 12 bin 518, BBP 10 bin 74; toplam 22 bin 592, ANAP 16 362 oyla kazanmis..Kayaseri'nin Talas ilçesi; MHP bin 131, BBP bin 15; toplam 2 bin 146, DYP bin 791 oyla kazanmis...

-Íyi ama BBP ayri bir parti. MHP'yle birlikte degerlendirmeye almak yanlistir.

-Íki gözüm! BBP'nin ayri bir parti oldugunu inkar ediyoruz degiliz. BBP sifirdan baslamadi. Bir oyuna düsürülerek MHP'yi zedeledi. Demek istedigimiz sudur; MHP her yönden saldiriya ugramisken, kendi bünyesinden koparilarak kurdurulan bir partinin apaçik bir zararinida görmüstür. Tipki kendisine balta vurulunca "sapi da benden" diyen agaç gibi..Sergilenen oyunu gören ülkücüler büyük bir azimle asil yuvalari olan MHP'ye döndüler. Çesitli sebeplerle baska partilerde bulunmak zorunda kalan eski ülkücülerin yuvaya dönüsü MHP'nin Türkiye için tek çözüm oldugunu göstermistir. Yoksa MHP bazilarinin iddia ettigi gibi filan partinin önünü kesmek için ABD vesaire tarafindan desteklenmemistir. Ekonomik sIkIntilardan, bölücülügün yok edilmesine kadar bütün hususlarda ciddî ve milliyetçi çözümler üreten MHP, elbette vatandastan ilgi görmektedir. MHP'yi Türk insani tanimaya baslamistir. MHP'nin Türk-Íslâm düsmanlari tarafindan büyütüldügünü söylemek için insanin kafayi yemesi lazim...

-MHP gibi milliyetçi bir partinin dis güçler tarafindan desteklenecegine ben de inanmiyorum. Fakat, hani birdenbire...

-Yine döndük ayni yere! Be cancagizim, MHP bu tipragin bagrina köksalmis yüzde yüz yerli bu fikir hareketinin siyasî teskilatidir. "Netekim Pasa" bile "ihtilal olmasaydi, MHP en az 70 milletvekili ile gelecekti" diye yazmadi mi hatiralarinda...
Sen yabanci destegini iki günlük tabela partileriyle siyasî çözüm, federasyon, yasasin Bati türküleri çagiran olusumlarin arkasinda ara. Bunlar hedef sasirtmadir.

-Haklisin, zaman zaman ben de düsünüyorum. Eger ben Türkiye'de milli direnisi kirmak isteyen yabanci bir devletin basi olsaydim önce herseyde millîligi esas alan milliyetçi-ülkücü teskilatlari halkin gözünden düsürmeye çalisirdim...

-Bak, yavas yavas anlasiliyoruz. Millet kendi gözü, dili, beyni, yüregi olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin saflarinda yer aldikça bazi odaklarin uykusu kaçiyor. Ama, nafile bu çirpinislar. Ok yaydan ayrildi..MHP tek basina iktidar olacak ve karartilmaya çalisilan Türk dünyasinin ufku ebediyyen aydinlanacaktir...

-Olur mu dersin?

-Ínsallah olacak...

-Ínsallah!...

İçindekiler

Giriş
Ülkücü Olmak
Yanlışlıklar
İstenirse Olur
Dikkat Edelim
Ülkücü Olmayın
Ceviz Dikmek
Kutlu Yolun
Kongre Gülleri
Biz Büyürken
Türkiye Türklerindir
Sivrisinek ile Agah
Ne Olsun?
Ocak Çalışmiyor
Kıyamet Kopar
Allahım
İyi Niyetli Aptallar
Yiğit Buminhan
Ne Yapalım?
Hasat Yerde
Bir Dostla Konuşma
Ülkücü Olmanın
Elma Yanaklını
Ülkücü Çınarı
Görünen Gerçek


Copyright © 2002 - 2008
yildiraysari.com
- Sitede verilmiş bağlantıların içeriklerinden sadece site sahipleri, Yazılan yazılardan ise sadece yazarları sorumludur. Kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk bize ait değildir.